Megitza Trio w MultiOsadzie

Takiego koncertu u nas jeszcze nie było. Formację tworzy trójka utalentowanych przyjaciół z Podhala, szerzących „World Music” od Chicago po Zakopane. Do tej pory wspólnie wydali dwa albumy studyjne. Najnowszy z nich zatytułowany "Happy Metal" (2016). Półfinaliści Mam Talent, zdobywcy złotego guzika" od Agnieszki Chylinskiej. Megitza Trio szybko zyskuje popularność w Polsce dzięki ich oryginalnemu brzmieniu. Stworzyli nowy gatunek muzyczny o nazwie 'happy metal' - czyli tradycyjne instrumenty oraz elektroniczne loopery i bębny, efekt to trans-folkowe brzmienie inspirowane nowoczesnymi gatunkami muzycznymi.

 

 

To oryginalne trio, podczas swoich koncertów dostarcza publiczności wielu intensywnych przeżyć, a samo widowisko zapada na długo w pamięć. Rewelacyjny akordeon w rumuńskim stylu, trzy harmonijnie zgrane głosy i niesamowita energia sceniczna.
Dzięki użyciu tradycyjnych instrumentów oraz elektronicznych gadżetów, muzyka Megitza Trio jest uniwersalna i przystępna. Sami komponują i piszą teksty piosenek, które trafiają w nawet najbardziej zatwardziałe serca – bo oni śpiewają o sprawach ludzkich, z dystansem i poczuciem humoru.

 

Megitza  to piękna, rasowa góralka, śpiewająca i grająca na kontrabasie. W wieku 16 lat wyjechała do Ameryki, gdzie zagrała setki koncertów, między innymi podczas Chicago World Music Festival. Do Europy przeprowadziła się w 2012 roku i od razu została zaproszona na dwa prestiżowe festiwale: Montreux Jazz Festival w Szwajcarii oraz Jazz Fest Wien w Austrii. Oprócz Megitzy w skład zespołu wchodzi  rodowity zakopiańczyk, Stasiu Rzadkosz – niekwestionowany wirtuoz akordeonu i wokalista,  oraz Trzeci z grupy Megitza Trio, urodzony w USA, pochodzący z góralskiej, muzycznej rodziny Leśniaków – jego wujek i tata są współzałożycielami zespołu „Goranie” w Chicago – mowa o Marcinie Leśniaku, wokaliście, genialnym gitarzyście i skrzypku.

 

Koniecznie zapiszcie tą datę, 22 lipca, godzina 19.00

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe w Płocku

Starostwo Powiatowe w Płocku

Gminne OSP

Gminne OSP

Gminny Portal Mapowy

Portal mapowy gminy Mała Wieś

Osoby On-line

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Zimowe utrzymanie dróg

 

Hotel dla bezdomnych psów

Hotel dla psów

Czystsze Powietrze